Hra Plamen Jílovice

V pátek 25.5.2012 jsme všichni spěchali ze školy a vedoucí z práce, abychom se sešli v 15:00 u hasičárny. Už od rána jsme se těšili, až budeme moci vyrazit na třídenní hasičské závody – tentokrát do Jílovic. Letos nás odjíždělo opravdu hodně, a tak na cestu musela vyrazit naše Avie a ještě několik osobních automobilů. Po zdárném naložení všech batohů a všeho potřebného, jsme se rozloučili s rodiči a vyrazili. Mladší družstvo vyráželo jako první Avií. První zastávka byla v Kostelci n. Orl. na pumpě, kde nastoupila Vendy a jelo se dál.   plamen-jilovoce-nahled

Po příjezdu na louku v Jílovicích jsme se pozdravili se svými kamarády z okolních sborů a dali se do stavění stanů. Nejdříve se postavil vojenský stan, kde spalo mladší i starší družstvo. Stan vedoucích se postavil hned vedle, abychom byli všichni hezky pohromadě. Ještě zbývalo postavit VIP stan, polní kuchyni a rozložit lavice a stoly, abychom měli kde jíst. Jako každým rokem nám vařily výborné jídlo vedoucí z Čestic. Celé páteční odpoledne jsme se seznamovali s prostředím a proběhly poslední přípravy na sobotní soutěže.

S mladším družstvem jsme prošli dráhy, protože závodu se účastní poprvé. Standa Čermák si mezi tím odřel nohu a od té doby, jako by se s drobnými zraněními a oděrkami roztrhl pytel. Štěpán narazil do dveří u Avie a udělal si bouli na čele. Míša měla obrovskou modřinu na koleni a Patrik Nalezenec si při hře s míčem narazil prst, a to ještě nebyl konec. Starší družstvo naopak na Hru Plamen vyrazilo naposledy, protože klukům bude na podzim 15 let a budou přecházet do jiné kategorie. Po večeři jsme si vyčistili zuby, pořádně se ustrojili a šli brzo spát.

V sobotu ráno nás čekal v osm hodin nástup. Rozhodčí nám přidělili startovní čísla – mladším 19 a starším 39. Hned po nástupu jsme si přichystali materiál na soutěže, které následovaly. První disciplínou pro mladší družstvo byl požární útok a pro starší štafeta 4×60 m. Celé dopoledne jsme soutěžili a kolem druhé hodiny jsme se všichni sešli na oběd. K obědu byly kuřecí plátky se šťouchanými bramborami a zelenina.  Odpoledne jsme odběhli 2 pokusy požárního útoku CTIF a čekali na poslední disciplínu. V 18:15 mladší odběhli štafetu CTIF a starší až v 19:30. Po celém dni jsme byli vyčerpaní a šli jsme si na chvilku odpočinout. Ne ale na dlouho, protože večer začala diskotéka. Zatancovali jsme si, a protože se nám to líbilo a nechtělo se nám jít vůbec spát, vedoucí nám povolili posunout večerku na jedenáctou hodinu.
V neděli ráno jsme opět soutěžili a to ve štafetě CTIF a štafetě požárních dvojic. Jelikož se první pokusy stihly odběhnout už v sobotu, běžely se jen druhé pokusy. V jednu hodinu byl oběd a poté jsme si začali balit věci a začaly se bourat stany. Nakonec jsme odevzdali startovní čísla a vyzvedli u rozhodčích kroniku, kterou nám zkontrolovali. Starší družstvo se umístilo na 14. místě a mladší bohužel na posledním.
Tento víkend jsme si užili a vůbec se nám nechtělo domů. Počasí bylo nádherné, celé ty dny nám ani jednou nezapršelo. Svítilo sluníčko a bylo teplo.

Účast:

Mladší družstvo: Stanislav Čermák, Ondřej Bezdíček, Michaela Fajglová, František Fajgl, Karolína Hovorková, Sára Kotyzová, Vanesa Kotyzová, Kamil Provazník, Aneta Vodáková, Štěpán Tobiška, Eliška Stárková, Viktorie Hlaváčová
Vedoucí mladších: Vendula Toběrná, Oldřich Bezdíček

Starší družstvo: Vojtěch Hanyk, Bohumil Jareš, Patrik Nalezenec, Jan Pelinka, Vojtěch Praus, Vojtěch Sokol, Přemysl Valášek, Jan Vodák, Filip Pavel

Vedoucí starších: Karolína Toběrná, Simona Cabalková

Rozhodčí disciplín: Jaroslav Matějka, Jaromír Čižinský

Časoměřič: Stanislav Hynek

fotografie jsou k vidění na Facebook adrese  

Napsat komentář