Zimní tábor šajtava 2014

V sobotu 1.2.2014 se sjela necelá třicítka dětí z Doudleb, Rybné a Slatiny na chatě Šajtava, kde se již tradičně konal zimní tábor hasičů, pořádaný SDH Doudleby n.O.
Letošní zima byla téměř bez sněhu, ale doufali jsme,že na uměle zasněžovaných sjezdovkách lyžovat půjde. U chaty Šajtava byl jen malý poprašek, který umožňoval jen pekáčování, nebo první pokusy stát na lyžích. Proto bylo nutné hledat náhradní řešení.V úvahu přicházela sjezdovka ve Zdobnici, nebo v Rokytnici. Po posouzení obou možností vyšla daleko lépe Rokytnice, i když vzdálenější, ale podstatně lacinější.
Tak musel být náš denní režim přizpůsoben tomu, že většina dětí odjížděla do Rokytnice, a ti, kteří nelyžovali, nebo si na sjezdovku netroufli, zůstávali na Šajtavě. Ale ani tato komplikace nám nemohla zkazit náladu.
Kromě lyžování pro nás měla programová vedoucí Simča připravenu spoustu her jak venku, tak i na chatě. Nechyběl ani tradiční karneval, sice ne na sněhu, ale v klubovně.
I přes tyto komplikace se nám na táboře líbilo, a myslím si, že si ho děti i my dospělí užili.
Nelze nepřipomenout již tradičně výtečnou kuchyni.
Nyní zbývá jen doufat, že příští rok bude sněhu dost a že si opět užijeme všeho, co nám pobyt na horách nabízí.

Napsat komentář