Hasičské závody v České Rybné 2015

Hasičské závody – Netradiční branný závod v České Rybné

V sobotu 31. Ledna 2015 jsme se sešli v 7.45 před hasičárnou. Celkem nás z Rybné jelo 10. Každá hlídka běžela po třech. Z Rybné běžely tři hlídky, jedna za starší a dvě za mladší. Když jsme dojeli na místo, museli jsme chvilku čekat, proto jsme šli na čaj. Poté byl zahájen nástup, kde nám jeden z vedoucích vysvětlil celý průběh závodu. Pak vedoucí vybrali jednoho člena z hlídky, aby šel vylosovat startovní číslo. První hlídka (starších) běžela v pořadí šestá, mladší hlídka běžela sedmá a druhá mladší hlídka běžela až na čtrnáctém místě. Mezi tím, než jsme měli běžet, šli jsme se převléknout. Hlídky pouštěli po 5 minutách. První disciplínou byla střelba ze vzduchovky, druhá byla vázání uzlů, pak kuželky, které jsme museli shodit hadicí, kterou jsme rozkulili, poté bylo házení granátem na určité místo a kousek dál bylo, co se s čím hasí. Další úkol byl smotat hadici a jako poslední byla zdravověda. Trať byla dlouhá necelé 2 km. V první polovině to bylo více do kopce, ale potom už to bylo z kopce, takže se nám běželo dobře. Po doběhu jsme šli na oběd. Dostali jsme klobásu, tatranku a čaj. Trať si zkusili i někteří vedoucí. I ti dostali diplomy.