15. ročník turistického pochodu „Líšnický puchýř“

24Dne 23. dubna jsme vyrazili do Líšnice u Žamberka na již 15. ročník turistického pochodu „Líšnický puchýř“.

Pochodu se zúčastnili: Zuzanka Čižinská s tatínkem, Kuba Hovorku s maminkou a sestrou, Nelinka Čevorová s maminkou, Eliška Fajglová s bráchou, maminkou a babičkou a Viktorka Hlaváčová.

Trasa měřila 16 km. Putovali jsme přes pole, louky a lesy k Leknínovému jezírku, kde jsme získali 1.kontrolní razítko, zde jsme se mohli občerstvit teplým čajem a dále jsme pokračovali směrem na Šedivec. Tam jsme poseděli u hospůdky s názvem „U veliké fazole“, zde jsme dostali 2.kontrolní razítko. Potom jsme pokračovali lesem do Letohradu, tam jsme navštívili cukrárnu na náměstí, poté jsme vylezli kopec ke kapli sv. Jana Nepomuckého, kterou jsme si mohli prohlédnout a od průvodkyně jsme získali informace o této památce a odtud jsme dále putovali okrajem obce Lukavice až jsme se ocitli zpět v Líšnici. V cíli obdrželi všichni diplomy.

Nožičky bolely nejen děti, ale i dospělé. Počasí nám přálo, bylo celý den hezky.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.