Oslavy 135 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Rybné nad Zdobnicí

V sobotu 2.července 2016 jsme uspořádali na místním hřišti oslavy založení našeho sboru. Program zahájil Stanislav Hynek proslovem a uvítáním hostů, poté nám přednesla zdravici od hasičů z Čestic naše starostka paní Valášková a taktéž uvítala všechny zúčastněné. Z pestrého programu jsme bohužel stihli shlédnout pouze vystoupení žáků Mateřské a základní školy z Rybné,

požární útok našich mladých hasičů a požární útok mladých hasičů z Bohousové. Mezi těmito vystoupeními nám představili zástupci Hasičského záchranného sboru z Rychnova nad Kněžnou svůj hasičský vůz. Návštěvníci si ho mohli prohlédnout zblízka. Svou účastí nás potěšili hasiči z Jablonného nad Orlicí, kteří nám pro děti vytvořili pěnu, ve které si děti dlouho hrály.

Naši nejstarší členové sboru nám předvedli něco z historie. Za pomoci koňského spřežení od Holendových přitáhli náš skvost – koňskou stříkačku a předvedli, že i stará technika nemusí být vždy určená do starého železa.

Po celé odpoledne mohli všechny děti využít velký řetězák. Bohužel nám počasí překazilo zábavu a potrápily nás i výpadky elektrického proudu. Hasiči z Jablonného nám půjčili centrálu, aby alespoň pivo mohlo téci proudem. Vřelé díky.

 

 

 

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.