Závody požárnické všestrannosti v Česticích 2016

V sobotu 8. října jsme ráno v 8.15 hod. vyrazili na závody požárnické všestrannosti do Čestic. Na trati měřící 2 km si naši mladší hasiči mohli prověřit, jak zvládají střelbu ze vzduchovky, zda znají topografické značky a práci s buzolou. Zda dokáží zraněné osobě správně ošetřit koleno, či loket. Nebo si vyzkouší uvázat jeden z několika uzlů, které se učí na každé hasičské schůzce (někteří uzlují i doma – velmi chválíme). Samozřejmě jsou zkoušeni i z hasebních prostředků a poslední zkouškou je lanová lávka. Letos jsme dostali startovní číslo 13, ale kdo věří na pověry, že nám přineslo smůlu, tak vůbec ne. Naše hlídky skončily na krásném 12. místě ze 23 družstev. Je pravda, že nám jedenácté místo uteklo opravdu jen o pár bodů, ale určitě se pokusíme na další soutěže ještě lépe připravit. Počasí na začátek října ještě ušlo. Ráno trošku mžilo, ale když byly děti na trati, tak bylo vcelku hezky. Oběd jsme měli zajištěn nedaleko v hospůdce u místní střelnice, po kterém jsme se vydali domů.

Účast děti: Zuzanka Čižinská, Natálka Hanyková, Eliška Fajglová, Nela Čevorová, Michaela Kozlová, Dominika Sobotková, Viktorie Hlaváčová, Nikolka Jarešová, Matyáš Provazník, Jakub Hovorka, Adam Vojáček

Dozor: Veronika Fajglová, Věra Provazníková, řidič: Oldřich Bezdíček, starší děti: Karolína Hovorková, Kamil Provazník

dscn1203

Topografické značky 1. hlídka

dscn1209

Topografické značky 2. hlídka

dscn1212

Práce s buzolou

dscn1502

Ranní nástup

dscn1506

Společné foto

dscn1507

Soutěžní pokřik

dscn1509

Nervozita před startem

dscn1511

Napětí při startu

dscn1512

Dlouhé čekání na startu

dscn1514

Střelba ze vzduchovky

Ostatní stanoviště byly umístěny v prostorách lesa.

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.