ŽEHNÁNÍ NOVÉMU ZÁSAHOVÉMU VOZU

V sobotu 30. dubna 2022 od 14.00 hod se konal na místním hřišti slavnostní nástup členů našeho sboru, zástupců okolních sborů (s prapory) při příležitosti žehnání novému zásahovému vozu.

Gaz Gazela

Naše pozvání přijali zástupci SDH Slatina nad Zdobnicí, SDH Peklo nad Zdobnicí, SDH Vamberk, SDH Záměl, SDH Bohousová, SDH Záchlumí, SDH Česká Rybná, SDH Doudleby na Orlicí, pan František Tobiška.

Pozvání též přijal za OSH Rychnov nad Kněžnou Mjr. Michal Kalous, náměstek starosty OSH Ota Kopsa, děkan Miloš Kolovratník.

Ve 14 hodin se průvod vydal od místní pošty směrem na hřiště. Po slavnostním nástupu pronesl svou řeč starosta sboru Jaroslav Matějka, ve kterém se vrátil k počátkům založení našeho sboru, ale seznámil nás i stavem současným. Poté předal slovo paní starostce Jaroslavě Hotmarové. Ta nás seznámila s dotačními programy, díky kterým jsme v loňském a letošním roce mohli pořídit spoustu nových věcí: nový dopravní automobil (značky GAZ GAzelle, přestavbu automobilu provedla firma ELTRANS Liberec), kompletní zásahovou výstroj, elektrocentrálu, kalové čerpadlo, přenosnou motorovou stříkačku, dětem překážky na trénování disciplín, další nové vybavení v hasičské zbrojnici atd.

Pan František Tobiška za firmu Vyšívání Tobiška předal našemu sboru stuhu ke 140. výročí založení sboru.

Poté na hřiště přijel nový zásahový vůz, ke kterému paní starostka předala veliteli Stanislavu Hynkovi symbolický klíč. A slovo dostal děkan Miloš Kolovratník, který vozu požehnal a posvětil ho.

Následovalo předání upomínkového předmětu ke 140. výročí založení našeho sboru všem hostům z okolních sborů a všem členům naší zásahové jednotky.

Poté následovalo společné focení.

Velké poděkování patří: Královéhradeckému kraji GŘ HZS ČR, SZIF (Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu),  firmě Jiří Krejsa TRANSPORT & SPEDITION, manželům Tobiškovým – vyšívání M & F Tobiškovi.