Brigáda – pálení klestí s Klubem Českých Turistů

Bratr Divíšek nás opět poprosil, jestli bychom nepomohli uklidit klestí po těžbě v obecním lese. Protože už s tím máme zkušenost, tak jsme opět kývli. Datum byl domluven na sobotní ráno 19.3.2023 v 8.hodin v lese na udaných souřadnicích.. Nakoupilo se nějaké tekuté občerstvení, náš dvorní dodavatel Láďa Kašparu sehnal skvělé špekáčky a chleba. Ráno  v 7:45 jsme u školy posbírali některé členy SDH do našeho zásahového vozidla, naložili materiál turistů, kteří věrni svému koníčku vyrazili do lesa pěšky. Po příjezdu do lesa nás tam čekal už Jarda Divíšku a tak jsme se pustili hned do práce. Práce nám šla od ruky  a tak klestí ubývalo. Měli jsme i podporu p. Divíškovou, která nám dovezla vynikající bavorské vdolečky s borůvkami. Další dobroty přivezla naše paní starostka  a to velké moravské koláče taky moc mňamozní.. Okolo poledne jsme si udělali přestávku na špekáčky. Osazenstvo se už pomalinku rozcházelo za jinými povinnostmi. Nakonec jsme ještě uklidili pár větví u hlavní silnice a skoro v 15 hodin jsme se rozešli do svých domovů.

Děkuji všem zúčastněným.. Manželům Divíškovým, Ježkovým, Lofflerovým, Toběrným, a Čižinským,  dále tam byl  Olda Bezdíček, Jarka Hotmarová, Jarda Lyer, Standa Hynek, Marek Fišer s Eliškou, Martin Škava, Milan Koželuh, Zdenda Štěpánek, Bohouš Jareš, Aleš Jedlinský  .. no snad jsem na někoho nezapomněl.  No a nakonec jsme ještě domluvili další brigádu a to na 1.4.2023  od 8 hodin a to na školní kopec. Je to v centru obce takže muže přijít každý ,kdo chce přidat ruku k dílu ,třeba i jen na hodinku..   J.Hanyk

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.