Letní tábor „Brodec“ 2012

Je tu období prázdnin, které je plné nových zážitků, výletů, dovolených a poznání nových kamarádů. My, hasiči, jsme se 14. července 2012 sešli u hasičárny, naložili jsme batohy a vydali se na letní tábor na osadu Brodec u Kostelce nad Orlicí.
Po příjezdu jsme se ubytovali a šli se pozdravit s kamarády. Večer proběhla seznamovací hra, protože mezi námi byli i noví kamarádi. V neděli po budíčku, rozcvičce a snídani nás navštívil starý pirát se svým „hawaisko“-pirátským kmenem. Letošní téma tábora bylo „Za Hawaiskou zátokou“. Pirát nám oznámil, že jsme na novém ostrově, který kdysi objevil se svoji posádkou, se kterou u pobřeží ztroskotal. Na ostrově se ukrýval poklad a našim úkolem bylo získat části mapy, abychom se k pokladu dostali. Každý den jsme plnili úkoly a hráli hry. Každý večer předstoupil starý pirát, či jeho zástupce kormidelník, aby nás ohodnotil za naše výkony a rozdal stříbrňáky, zlaťáky i části mapy. Každý den byly služební oddíly, které měly za úkol pomáhat v kuchyni, či u kotelny a večer držet noční stráž. Jelikož jsme byli na hasičském táboře, měli jsme i požární útoky, procvičovali si topografii, zdravovědu a uzle.
Letos nás navštívila Vojenská policie z Čermé nad Orlicí, Městská policie z Kostelce nad Orlicí a Hasičský záchranný sbor z Rychnova nad Kněžnou. Hasiči přijeli 24. 7., kdy se konaly Hawaiské Vánoce. Velkým překvapením bylo to, že nám na louku nastříkali pěnu, která nám v období vánoc představovala sníh. Večer přiběhl Santa Hawaii, který nám rozdal dárky – táborová trička. 26. 7. byl závěrečný den a jak to tak po Vánocích bývá, přišel Silvestr na Hawaii. Večer jsme dostali diplomy, pamětní listy a poté jsme usedli k závěrečné večeři. Po večeři jsme měli diskotéku. V pátek ráno jsme pomáhali s bouráním tábořiště a po obědě se všechny sbory rozjeli do svých domovů. Již teď se těšíme na příští tábor.
Účastníci tábora:

Mladší: Sára a Vanesa Kotyzovi, Eliška Stárková, Michaela Fajglová, Karolína Hovorková, Aneta Vodáková, Ondřej Bezdíček, Štěpán Tobiška, Stanislav Čermák, Filip Pavel, František Fajgl, Radim Sloupenský ml., Daniel Sloupenský, Jan Boušek, Anežka a Vojtěch Bečkovi, Amálka a Natálka Mlejnkovi

Starší: Přemek Valášek , Jan Pelinka, Martin Dvořák, Bohumil Jareš, Jan Vodák, Vojtěch Sokol, Vojtěch Praus, Vojtěch Hanyk

Dozor: Simona Cabalková, Vendula Toběrná, Lukáš Cabalka, Iveta Pelinková, Emanuel Hanyk, Michal Bečka, Jaroslava a Natálka Hanykovi, Oldřich Bezdíček, Stanislav Hynek

Napsat komentář