Závod požárnické všestrannosti – Bystré v Orlických horách

Po dlouhých zářijových přípravách na branný závod jsme se sešli v sobotu 6. řijna 2012 v 7:00 u hasičské zbrojnice. Odjeli jsme do Bystrého v Orlických horách vyzkoušet své znalosti a dovednosti. Bylo nás celkem 12 členů. Standa Čermák se omluvil, že s námi nemůže jet. Do Bystrého jsme dorazili kolem půl deváté. Byli jsme zvědaví na trať, každý z nás měl trému a napadalo nás tisic otázek. Co když si nebudu něco pamatovat? Co když neuvážu uzel a nezorientuji mapu? Po odstartování už jsme mysleli jen na to, jak co nejlépe závod zvládnout. O půl desáté vyrazila první hlídka na start. Po čtvrt hodině vyrážela i druhá hlídka. Po trati nás čekalo nám známých 6 disciplín – střelba ze vzduchovky, topografické značky a orientace mapy, lano, uzlování, zdravověda a požární ochrana. Bohužel hlídka kluků nedoběhla do cíle kompletní, protože si Ondra Bezdíček podvrtnul kotník. Pokus se jim tedy počítal jako neplatný. Holčičí hlídka na tom byla lépe a nakonec vybojovala 13. místo ze 27-mi družstev. Po odběhnutí a krátkém odpočinku jsme si dali gulášovou polévku a jeli domů. Počasí nám přálo, byl krásný podzimní den.  

Účast:

  1. Hlídka: Fanda Fajgl (velitel hlídky), Ondra Bezdíček, Kamil Provazník, Štěpán Tobiška, Viktorie Hlaváčová
  2. Hlídka: Karolína Hovorková (velitelka hlídky), Michaela Fajglová, Vanesa Kotyzová, Sára Kotyzová, Eliška Stárková

Vedoucí: Vendula Toběrná, Simona Cabalková
Rozhodčí: Jaroslav Matějka, Jaromír Čižinský
Doprovod: Milan Vodák (řidič), Jan Vodák, Aneta Vodáková, Veronika Barvířová, Veronika Fajglová, Anna Mazurová, Věra Provazníková, Kamil Provazník

Napsat komentář