Nákup nového Hasičského auta

Již dlouho jsme se rozhodovali o nákupu nového automobilu pro sbor. Naši největší prioritou pro nákup byla práce s mládeží a její bezpečnost při přepravě.
Trvalo poměrně dlouhou dobu, než jsme se dohodli, jaké by nové auto mělo splňovat nároky. Jelikož nároky byly poměrně vysoké, bylo těžké něco sehnat. Objeli jsme pár bazarů , ale žádné z aut nám plně nevyhovovalo. Dokonce se uvažovalo i o odkoupení auta VW transportér od sboru SDH z Radechové. Na internetu jsme na jaře našli v jednom pražském bazaru auto, na které jsme se chtěli jet podívat. Vyrazila „delegace“ sestavená z bratrů J. Cabalka, J. Horáček, J. Matějka a velitel. Když jsme dorazili do bazaru zjistili jsme, že auto není úplně pořádku a říkali jsme si „ tohle nemůžeme přivézt, vždyť je to rezatá plechovka“, prošli jsme bazar a uviděli Ford transit v extra prodloužené verzi a zalíbil se nám až na barvu. Řekli nám, že tam mají ještě jeden v bílé, až na to, že je někde v garáži zamčený a můžeme ho vidět až za týden. Po diskuzi jsme slevili i ze svých nároků. Odjeli jsme a o týden později znovu vyrazili. Mezi tím jsme našli na internetu ještě další v autobazaru ve Slaném. Po shlédnutí auta v Praze jsme, opět zhodnotili, že se ještě koukneme do Slaného. Ve Slaném byl výběr poměrně velký. Narazili jsme na jeden v dobrém stavu, projeli se v něm a až na pár chybek, které pokud to auto budeme chtít do koupi opraví. Následoval odjezd, vyřízení papírování a po týdnu jsme jeli znovu již s penězi na odkup. Auto bylo na světě. Koupě proběhla dne.., Po přivezení auta bratr Cabalka zajistil přepsání , nechali jsme auto přestříkat, polepit, nainstaloval majáky, sirénu a zajistil nahlášení na HZS. Od té doby se na autě dělají postupně úpravy. V nové autě jsme se zúčastnili již několika soutěží, letního táboru a jednoho zásahu. Doufáme, že bude prospěšné celému sboru i obci.

Napsat komentář