Pomoc při povodních – Hořín

Protože tento rok nastalo po dlouhých deštích k rozvodnění našich největších toků rozhodli jsme se, že pojedeme pomoc postiženým povodněmi. Jelikož obecní úřad pořádal sbírku, tak jsme ji naložili do našeho nového auta, které se pro tento okamžik perfektně hodí. Bratr Oldřich Bezdíček sháněl místo, kde by naše pomoc přišla nejvíce vhod, ale jelikož neschopnost krajů řídit dobrovolné složky byla taková, že všude tvrdili „ pomoc není potřeba“ sehnali jsme si to místo sami. Vyjeli jsme v tříčlenném týmu : Standa Hynek, Olda Bezdíček, Jarda Divíšek a přidal se k nám i sbor SDH z Doudleb ve složení: Jan Svatoš, Vašek Dvořák, Radek Ješina, Lukáš Zakouřil, Petr Rybár. Vyrazili jsme časně ráno za deštivého počasu. Po příjezdu do Hořína jsme na na stanici humanitární pomoci vyložili náklad a jeli jsme k obecnímu úřadu, kde se nás ujal místostarosta a poslal nás k jednomu domu, kde bylo potřeba otlouci omítku. Tam jsme byli až do večera s přestávkou na oběd a svačinu podávanou na obecním úřadě. Večer jsme postavili stany u zámku a šli se osprchovat do pojízdné sprchy. Druhý den jsme nejprve jeli do vedlejší obce pomoci otloukat omítku a odčerpávat vodu. Po obědě nás rozdělili na 2 skupiny. Jedna jela odčerpávat studny v okolí a druhá pomáhala všude, kde bylo potřeba. Večer jsme si opekli masíčko, buřtíky a dali si pivo. Třetí den jsme pracovali do oběda a po obědě jsme vyrazili k domovu s velkým díky od starosty. Práce byli velmi unavující, ale spolupráce s Doudlebami byla perfektní, a rád bych jim tímto chtěl velmi poděkovat. Fotky zde

dscf2398-nahled

Napsat komentář